Hirdetés
Elindult az őszi mézfogyasztást ösztönző kampány
Hirdetés
Elkezdődött az őszi mézfogyasztást ösztönző kampány, szeretnék, ha még több mézet ennének a magyarok - fotó: Agrármarketing Centrum
Az Agrármarketing Centrum, az Agrárminisztérium, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara fogott össze a mézfogyasztás növeléséértJó lenne, ha a magyar mézet hazánkban lehetne eladni, és itt is ennék meg
Bross Péter, az OMME elnöke elmondta, hogy az éves méztermelés az elmúlt 10 évben az időjárás és az egyéb körülmények függvényében 15 és 30 ezer tonna között alakult. Ebből a belföldi mézfogyasztás évente mintegy 7-8 ezer tonna. A kampány egyik célja, hogy növekedjen ez az arány. A szakmai szervezet elnöke erre egy példát is hozott: „elsőre talán meglepőnek tűnik, de ha az emberek 60-70 százaléka naponta elfogyasztana egy teáskanál mézet, akkor az összes belföldön megtermelt mennyiség elfogyna.” Bross Péter szerint ez azért lenne nagyon fontos, mert jelenleg a mézek mintegy 80 százalékát exportálni kell. A méhész szakma és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara kapcsolatáról beszélt Győrffy Balázs. A NAK elnöke kiemelte, hogy az Európai mézes reggeli elnevezésű akciót már évek óta támogatja a Kamara, amely olyan gyermekekhez is juttathat el mézet, akiknek egy része talán még soha nem fogyasztott ilyen élelmiszert. Győrffy Balázs azt is hozzátette: „az Európai Unióban évente átlagosan megtermelt 250 ezer tonna mézből Magyarország 10 százalékkal részesedik. Mivel a megtermelt méz mintegy 80 százalékát a határokon túl adják el, a világ mézkereskedelméből 5 százalékkal részesedik az ország, amely méretéhez képest hatalmas arány.”
A sajtótájékoztató után a magyarországi Mézlovagrendek a Hősök terére sétáltak
A sajtótájékoztató után a magyarországi Mézlovagrendek szervezésében a Hősök terén mézszentelés, majd mézkóstoltatás kezdődöttKapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Legyen gyönyörű kertje: mutatjuk a legfontosabb nyár végi kerti munkák listáját
2024.06.14.A nyár végi kerti munkák legfontosabbika a gyümölcsök, zöldségek betakarítása. Sok fogyasztásra kerül, a többit lefagyasztással vagy befőzéssel eltehetjük élre.
Hirdetés
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatMagro.hu Piactér
Több mint 21.200 hirdetés 411 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés